Zamiatanie wielkopowierzchniowe, czyli ekspresowa czystość

zamiatanie

Sprzątanie to zajęcie, które nawet w swojej nazwie jest bardzo ogólne. Wynika to z faktu, że sprzątanie jako takie polega tak naprawdę na wykonywaniu wielu bardzo różnych czynności, które do tego często muszą być ułożone w odpowiedniej kolejności. Oczywiście, mówimy o sprzątaniu skutecznym i efektywnym, czyli takim, które jest najbardziej pożądane. Co ciekawe, podobne zasady odnoszą się zarówno do sprzątania w domu czy mieszkaniu, jak i do sprzątania profesjonalnego, czyli takiego, za które ktoś po prostu płaci. Główna różnica polega na dwóch podstawowych sprawach: wielkości sprzątanej powierzchni i zastosowaniu specjalnego rodzaju urządzeń sprzątających. Świetnym przykładem tego jest tak prozaiczna czynność jak zamiatanie. W dzisiejszym artykule chcemy skupić się na zamiataniu wielkopowierzchniowym i wykazać, jak przyczynia się ono do uzyskania wręcz ekspresowej czystości!

Rola zamiatania w sprzątaniu

Chociaż często o tym nie myślimy albo wręcz zapominamy, zamiatanie pełni jedną z głównych czynności związanych z przygotowaniem, a właściwie już oczyszczaniem wszelkiego typu powierzchni, szczególnie tych, po których się poruszamy. To właśnie zamiatanie jest podstawowym rodzajem prac, który pozwala na wstępne, ale i bardzo skuteczne usunięcie zabrudzeń, takich jak kurz, piasek, ziemia czy inne, większe elementy stałe. Co ciekawe, istnieją także powierzchnie, które należy tylko i wyłącznie zamiatać. Zatem w ich wypadku zamiatanie jest jedyną czynnością, która pozwala na dbanie o ich czystość. W takiej sytuacji bardzo istotna jest regularność zamiatania, ale także jakość wykonywania tej czynności.

Czym się zamiata?

Myśląc o zamiataniu często mamy przed oczami miotłę i szufelkę, czyli narzędzia, które znajdują się właściwie w każdym domu, a nawet firmie. To podstawowe i niewątpliwie skuteczne elementy wykorzystywane przy sprzątaniu. Jednak, mówiąc o dużych powierzchniach, to chyba nie wyobrażamy sobie, aby były używane jako główne narzędzia. Tym bardziej, że właśnie z myślą o zamiataniu wielkopowierzchniowym stworzono specjalne urządzenia, które pozwalają skutecznie, a przy tym nad wyraz szybko zamiatać i czyścić właśnie tak duże powierzchnie. Zamiatarki - bo o nich tu mowa - to urządzenia bardzo specjalistyczne, które są również wielofunkcyjne i można z nich korzystać do sprzątania różnych miejsc. Co to oznacza? Otóż, profesjonalne zamiatarki to zarówno urządzenia akumulatorowe stosowane do sprzątania dużych hal, zakładów pracy, biurowców czy parkingów podziemnych, jak i spalinowe, które możemy bez problemu zastosować na dużych, otwartych powierzchniach, takich jak place czy nawet ulice albo osiedla mieszkaniowe. Takie zamiatarki mogą mieć formę urządzeń jezdnych, którymi kieruje operator z pozycji siedzącej, ale również maszyny te mogą być ręczne, za którymi operator idzie i w ten sposób nadaje im kierunek.

Zatem bez wątpienia możemy powiedzieć, że chociaż zamiatanie wydaje nam się zajęciem prostym, to jednak producenci profesjonalnych urządzeń do sprzątania rozumieją jak ważne ono jest.

Zamiatanie dużych powierzchni a ekspresowa czystość

Do tej pory staraliśmy się wykazać, dlaczego zamiatanie jest czynnością bardzo ważną w kontekście dbania o czystość, nawet w obiektach wielkopowierzchniowych. Wiemy też jak takie zamiatanie może przebiegać i jakie urządzenia się wtedy stosuje. Dlaczego jednak zaznaczyliśmy, że zamiatanie wielkopowierzchniowe to swoisty rodzaj ekspresowej czystości? Przede wszystkim, są miejsca, w których - jak już delikatnie zaznaczyliśmy - jest to jedyny możliwy do zastosowania rodzaj sprzątania posadzki. Często zamiatanie jest też stosowane w miejscach, w których nie występuje inne zabrudzenie niż kurz czy naniesiony piasek. Warto także wspomnieć, że to właśnie zamiatanie jest podstawowym rodzajem dbania o czystość w miejscach, w których cały czas jest duży ruch, na przykład na parkingach podziemnych czy korytarzach biurowców albo alejkach domów handlowych. Wykorzystując nowoczesne zamiatarki można bardzo szybko - ekspresowo właśnie - zadbać o czystość danego miejsca. Szczególnie w sytuacji, gdy dokładniejsze sprzątanie można wykonać dopiero po zamknięciu danego obiektu.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.