Zalety regularnego prania wykładzin dywanowych

pranie wykładziny

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wykładzina dywanowa wydaje się być czysta, w tkaninie na pewno zgromadziło się sporo zanieczyszczeń oraz bakterii. Jakie są więc główne zalety wynikające z jej regularnego prania?

CzystośćZe względu na sposób w jaki są produkowane, wykładziny oraz dywany w swoich włóknach gromadzą dużo kurzu i pyłu, który stanowi znakomitą pożywkę dla bakterii. Między innymi dlatego tak ważne jest ich dokładne pranie, najlepiej dwa razy do roku. Ważna jest w tym przypadku dokładność i zastosowanie profesjonalnych środków, dlatego najlepiej skorzystać z usług firmy zajmującej się fachowym praniem wykładzin, takiej jak nasza. Taką troskę docenią w szczególności alergicy, szczególnie wyczuleni na obecność w powietrzu roztoczy, które wznoszą się z każdym naruszeniem struktury wykładziny.

EstetykaCzysta wykładzina to oczywiście piękna wykładzina. Jej wygląd jest bardzo ważny w biurach, które powinny stanowić przyjemne środowisko pracy, co jest niemożliwe do osiągnięcia gdy przestrzeń jest brudna i nieuporządkowana. O porządek w biurach troszczy się oczywiście firma sprzątająca, która na bieżąco usuwa najbardziej widoczne zabrudzenia, ale także okresowo dba o czystość wykładziny poprzez jej wypranie.

ProfesjonalizmCzy czysta wykładzina dywanowa może mieć wpływ na postrzeganie firmy jako bardziej profesjonalnej? Okazuje się, że tak, zwłaszcza gdy mieści się ona w siedzibie przedsiębiorstwa, często odwiedzanej przez partnerów biznesowych. Wówczas na ich postrzeganie i ogólne wrażenie ma wpływ wiele czynników, często także tych nie do końca uświadomionych. Wygląd, w tym estetyka i czystość panująca w różnych pomieszczeniach, jest jednym z wielu elementów budujących wizerunek danej firmy. Nie ulega więc wątpliwości, że poplamiona wykładzina dywanowa w sali konferencyjnej nie wpłynie pozytywnie na obraz przedsiębiorstwa, nawet jeśli negatywne wrażenie będzie tylko przelotne.

Jak widać regularne pranie wykładzin to podstawa do tego, aby biura wyglądały schludnie i czysto, a także by przebywanie w nich nie przyczyniało się do problemów zdrowotnych pracujących osób.

 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.