Wpływ czystości w biurze na zdrowie i wydajność pracowników

Czyste biuro

Większość ludzi spędza w biurach codziennie przynajmniej osiem godzin, a czasem i więcej. Oznacza to, że pracownicy siedzą przy biurkach prawie pół dnia, w związku z tym, należy zwrócić szczególną uwagę na warunki, w których pracują. Gromadzące się w budynkach brud i kurz może być dla naszych pracowników dużym problemem. Bez wątpienia odbija się on na ich zdrowiu, jak również na umiejętności koncentrowania się i wydajnej pracy. W związku z tym warto zatroszczyć się o wynajem profesjonalnej firmy sprzątającej, której pracownicy zadbają o czystość pomieszczeń w naszej firmie.

Przestrzeń przygotowana do pracy

Psychologowie potwierdzają, że w czystym i uporządkowanym pomieszczeniu dużo łatwiej o skupienie. Natomiast wszyscy doskonale wiemy, że alergeny zawarte w kurzu czy bakterie i wirusy osadzające się na powierzchniach mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak przeziębienia, wirusowe choroby układu oddechowego czy wreszcie astmę. Wykwalifikowani pracownicy firmy sprzątającej mają świadomość, jakie zagrożenia niesie za sobą kurz, dlatego codziennie wycierają miejsca, w których się gromadzi. Nie należy zapominać, że idealnym miejscem do rozwoju alergenów i wirusów są również wykładziny i dywany. Dlatego niezwykle istotny jest wybór firmy, która posiada w swojej ofercie również profesjonalne czyszczenie wykładzin i dywanów.

Higiena w kuchni i toalecie

W biuro to nie tylko miejsce, w którym nasi pracownicy wspólnie przygotowują projekty, ale również koegzystują ze sobą, oznacza to, że zazwyczaj korzystają z tej samej kuchni i toalety. Oczywiście każdy pracownik powinien dać o stan tych przestrzeni, ale równie ważne jest zlecenie dodatkowego czyszczenia firmie sprzątającej. Kluczem do zachowania higieny tych pomieszczeń jest wykorzystywanie profesjonalnych środków chemicznych, które sprawią, że toalety, zlewy i inne powierzchni będą pozbawione niebezpiecznych bakterii, a co za tym idzie higieniczne.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.