Utrzymanie czystości w centrum handlowym. Cele i wyzwania

 czystości w centrum handlowym

We współczesnej rzeczywistości centrum handlowe jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc. Można tam zrobić zakupy, skorzystać z ciekawych rozrywek, czy skosztować pysznego jedzenia z okolicznych restauracji. Dlatego też istotną sprawą jest zadbanie o czystość i bezpieczeństwo użytkowania. Jakie są zasady związane z utrzymaniem czystości w galerii handlowej?

Jakie obszary wchodzą w zakres prac związanych z utrzymaniem czystości?

Standardy utrzymania czystości w obiektach wielkopowierzchniowych są bardzo wymagające i podobne są do tych panujących w placówkach służby zdrowia. Firma sprzątająca musi zadbać o zapewnienie najwyższych warunków higienicznych w takich obszarach jak: pasaże handlowe, biura i zaplecza socjalne, strefy gastronomiczne, posadzki, toalety, schody i windy, parkingi podziemne i naziemne, zieleń na zewnątrz budynku, tereny przyległe.

Wyzwania związane z utrzymaniem czystości w centrum handlowym

Ważnym elementem dotyczącym utrzymania czystości w centrum handlowym jest zadbanie o wejście do budynku, które jest wizytówką galerii. Dzięki temu uda się także oszczędzić, gdyż większość zanieczyszczeń w obiekcie pochodzi z zewnątrz i przenoszone są na butach odwiedzających. Istotne znaczenie, jeżeli chodzi o sprzątanie obiektów handlowych, mają także parkingi podziemne. W tym celu warto zainwestować w specjalistyczną maszynę oraz maty wejściowe.

Dużym wyzwaniem są schody ruchome i pochylnie ruchome. Konieczne jest zatem użycie specjalistycznego sprzętu. Należy zastosować profesjonalną maszynę wyposażoną w specjalne szczotki, które pozwolą na czyszczenie głębokich rowków. Trzeba także zadbać o dezynfekcję miejsc siedzących i toalet. Niezbędny jest tutaj najwyższy poziom higieny. Nie można także zapomnieć o systematycznym uzupełnianiu materiałów eksploatacyjnych, czyli papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe i inne.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.