Tapicerka meblowa. Jak ją doczyścić?

czyszczenie tapicerki meblowej

Aby meble dobrze się prezentowały, muszą być przede wszystkim dobrze wyczyszczone. Pobrudzone materiały obiciowe stanowią nie lada wyzwanie. Jest to zawsze największy problem, ponieważ ciężko je skutecznie wyprać. Poniżej przedstawimy kilka praktycznych porad dotyczących czyszczenia tapicerki meblowej. Czym to robić i jak, aby osiągnąć pożądany efekt?

Sposób czyszczenia powinien być dostosowany do materiału, z którego zrobione jest obicie. Nowoczesne meble mają obicia zrobione ze specjalnych mikrowłókien, które łatwo jest wyczyścić i są odporne na zabrudzenia. Ważne jest częste odkurzanie mebli tapicerowanych. Z małymi zabrudzeniami bez problemu poradzimy sobie sami, ale mocniejsze plamy powinni pomóc nam usunąć fachowcy. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla mebla, ponieważ czyszczenie ręczne może czasem spowodować nieestetyczne odbarwienia lub plamy, a na dodatek może uszkodzić tkaninę obicia.


Optymalne dobranie środków czyszczących. Jest to niezwykle istotne, w sklepach znajdziemy mnóstwo takich środków – najlepsze są te w formie pianki. Przed każdym czyszczeniem tapicerki trzeba wykonać test produktu, który wykaże czy dany środek nie zniszczy naszego obicia.


Domowe środki czyszczące są często bezpieczniejsze. W przypadku niewielkich zabrudzeń warto zastosować znane od dawna tradycyjne metody czyszczenia. Takie jak np. wykorzystanie do mycia sody oczyszczonej, amoniaku, kwasku cytrynowego albo alkoholu. Najlepiej jest te metody stosować miejscowo – na plamę. Wyjątkiem od tej reguły jest odświeżanie całej tapicerki na sucho przy użyciu sody oczyszczonej.


Najpierw odkurzanie. Pierwszym krokiem czyszczenia powinno być dokładne odkurzenie całej tapicerki meblowej.


Pranie tapicerki meblowej. Najrozsądniej jest zlecić to fachowcom, oni najlepiej dobiorą środki czyszczące i odpowiednią dla naszego mebla metodę prania. Pranie tapicerki meblowej przez profesjonalistów daje nam gwarancję dobrze wyczyszczonego mebla, na którym nie zostaną nieestetyczne plamy lub odbarwienia.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.