Sprzątanie terenów zewnętrznych. Zakres prac

sprzątanie terenów zewnętrznych

Odpowiednio utrzymany teren zielony to marzenie każdego mieszkańca osiedla. Równie ważne jest utrzymywanie takich terenów w odpowiednim porządku w przypadku biur oraz instytucji publicznych.

Po pierwsze, tereny zewnętrzne wokół obiektów stanowią ich wizytówkę i często świadczą o samym gospodarzu. Zakres prac różni się w zależności od pory roku.

Wiosna, lato, jesień…

W tym okresie sprzątanie terenów zewnętrznych, oprócz dbałości o porządek, usuwania śmieci, zwracania uwagi na pojawiające się awarie, to także dbałość o tereny zielone.

Do podstawowych czynności należy podlewanie i koszenie trawników, przycinanie drzewek i krzewów, usuwanie suchych gałęzi, a także grabienie i wywożenie liści. Dobra firma sprzątająca zajmie się także wykonywaniem drobnych prac ogrodniczych.

Z kolei sprzątanie ciągów komunikacyjnych polegać będzie na systematycznym zamiataniu. Ekipa sprzątająca zajmie się również usuwaniem roślin, wyrastających spomiędzy krawężników i kostek. Do obowiązków należy także zamiatanie chodników, opróżnianie popielniczek, sprzątanie schodów zewnętrznych, opróżnianie koszy, wymiana worków na śmieci, przecieranie stojaków rowerowych oraz ławek.

Zima

Zima to przede wszystkim okres usuwania śniegu z dróg i alejek, a także utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych pieszych oraz jezdnych.

Do usuwania nawet dużych ilości zalegającego śniegu służą wyspecjalizowane maszyny.

Bardzo ważne w okresie zimowym będzie także zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg oraz tras. W tym celu sprzątanie terenów zewnętrznych obejmuje także usuwanie groźnych oblodzeń. Odbywa się to:

  • mechanicznie
  • chemicznie za pomocą soli lub chlorku wapnia.

Niemniej ważne jest skrupulatne i dokładne usuwanie przez firmę sprzątającą groźnych nawisów oraz śnieżnych sopli. Sprawiają one bowiem realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców osiedla i przechodniów, zagrażając ich zdrowiu, a nawet życiu.  

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.