Sprzątanie powierzchni magazynowych. Na co zwracać uwagę?

sprzątanie powierzchni magazynowych

Zarządzanie powierzchniami magazynowymi nie jest zadaniem prostym - między innymi wymaga zlecenia wielu prac wyspecjalizowanym podmiotom. Jedną z takich prac jest usługa sprzątania magazynów - warto je przeprowadzać regularnie. Czysty magazyn to nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo zatrudnionych tam pracowników. Co warto o nim wiedzieć, zanim zlecimy takie pracy profesjonalistom? Na co zwrócić uwagę?

Jak często sprzątać powierzchnie magazynowe?

To pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli i zarządców powierzchni magazynowych. Sprzątanie powierzchni magazynowych, mimo że wiąże się to z określonymi kosztami, musi być przeprowadzane regularnie. No właśnie, jak często powinniśmy zlecać taką usługę?

Częstotliwość przeprowadzania sprzątania hali zależy od wielu czynników. Podstawowym z nich jest rodzaj produktów i materiałów, które są przechowywane w danym magazynie. Zaleceniem firm sprzątających jest to, żeby takie sprzątanie nie było przeprowadzane rzadziej niż raz na pół roku. W przypadku niektórych przechowywanych towarowych może być częściej, nawet raz na dwa miesiące. 

Na co zwrócić uwagę podczas sprzątania?

Podstawowym elementem, które należy uwzględnić, jest rozmiar hal, która musi zostać poddana sprzątaniu. Przy większych obiektach należy to zlecić profesjonalnej firmie, która wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt. Wykonywanie takich prac samodzielnie lub powierzenie ich niewielkiej firmie może znacząco wydłużyć czas sprzątania. 

Podczas samego sprzątania dużą uwagę należy przyłożyć do czyszczenia podłogi - to ona jest najważniejszym elementem każdego magazynu. Do jej czyszczenia muszą zostać użyte odpowiednie preparaty i technologia, która pozwoli pozbyć się kurzu oraz trwałych zabrudzeń. 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.