Sprzątanie po remoncie i budowie. Lepiej powierz to fachowcom!

kobieta sprzątająca po remoncie

Remonty i budowy to procesy, które mają za zadanie doprowadzić do porządku lub ukształtować pewną całość. Paradoks polega jednak na tym, że po zakończeniu tych działań trzeba jeszcze uporządkować pozostałości po przeprowadzanych czynnościach.

 

Porządki po zakończeniu remontu

Podczas remontu pomieszczeń czasami zdarza się, że trzeba wynieść z nich wyposażenie. To dlatego, że na przykład w trakcie malowania ścian kapiąca farba mogłaby zanieczyścić wartościowe obiekty. Natomiast jeżeli wynosi się wyposażenie, wszystkie brudy gromadzą się na pustej przestrzeni. Posprzątanie po remoncie polega na tym, aby usunąć wszystkie te nieczystości, które były skutkiem ubocznym przeprowadzanych prac. Pozostaje pytanie o to, kto ma to zrobić. Jeśli zaś za remont jest w stanie być odpowiedzialna zewnętrzna ekipa, jak najbardziej może być tak również w przypadku sprzątania po remoncie. Fachowcy zrobią szybko i sprawnie to, co podczas pracy na własną rękę mogłoby zająć znacznie dłużej.

Porządki po zakończeniu budowy

Podobnie przedstawia się sprawa ze sprzątaniem po budowie. Na terenach prac budowlanych po zakończeniu działania pozostaje dużo kurzu oraz innych nieczystości. Póki nie zostają one usunięte, nie można w pełni korzystać z wzniesionej konstrukcji. Jeśli zaś pracami budowlanymi zajmują się profesjonaliści, to podobnie fachowe może być sprzątanie po zakończeniu budowy. W tym przypadku ma to jeszcze większe znaczenie niż w kontekście remontu. Prace budowlane wymagają bowiem większej ilości działań niż remonty, są bardziej skomplikowane i pozostaje po nich więcej odpadów. Tym więcej wysiłku należy zatem włożyć w porządkowanie i z tego względu nie warto tego robić samodzielnie. Zamiast tego lepiej jest powierzyć zadanie specjalistom. Zewnętrzna firma porządkowa jest w stanie w krótkim czasie doprowadzić do stanu używalności naprawdę duże powierzchnie. W dodatku, co najważniejsze, zrobi to w pełni profesjonalnie, nadając niedawnemu terenowi budowy estetyczną prezencję.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.