Sprzątanie osiedli mieszkaniowych – wynajem firmy sprzątającej

sprzątanie osiedli mieszkaniowych

Czyste i schludne osiedle mieszkaniowe ma pozytywny wpływ na mieszkańców. Budynek nawet o najlepszym standardzie, straci swój urok, kiedy zarządca nie zadba o porządek. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie sprzątania zewnętrznej firmie. Do standardowych zadań usługodawcy należy: sprzątanie terenów zewnętrznych, pielęgnacja zieleni wokół budynków, odśnieżanie, utrzymywanie czystości klatek schodowych, czyszczenie wind, mycie okien oraz sprzątanie piwnic, strychów, garaży i parkingów podziemnych. Trzeba pamiętać także, aby firma sprzątająca dbała także o osiedlową zieleń. Przystrzyżone trawniki, krzewy czy kwiaty wokół domu stanowią przyjemny krajobraz.

Co należy do zakresu usług firmy sprzątającej

Podstawą czystości na każdym osiedlu są uporządkowane tereny zewnętrzne. Trawniki, chodniki, drogi dojazdowe czy parkingi muszą być schludne, aby mieszkańcy funkcjonowali wygodnie. Warto przypomnieć również, że utrzymanie porządku wokół nieruchomości jest także prawnym obowiązkiem właściciela albo zarządcy. Dodajmy, że w jego gestii leży także usuwanie śmieci i odpadków organicznych. Porządkowanie przestrzeni ważne jest szczególnie zimą, kiedy konieczne jest regularne odśnieżanie chodnika, ścieżek i  osiedlowych uliczek. Sprzątanie przestrzeni osiedlowej to nie tylko utrzymanie porządku wokół budynku. Bardzo istotne są również wnętrza budynków. Przez wiele lat funkcjonował system sąsiedzkiego sprzątania klatek. Prowadziło to zazwyczaj do wielu nieprzyjemnych konfliktów między sąsiadami. Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie profesjonalistów, czyli firmy sprzątającej osiedla. Wynajęci pracownicy zadbają o dokładne uporządkowanie zarówno schodów, jak i wind. Zazwyczaj w ofercie firmy sprzątającej znaleźć można także mycie okien i maszynowe mycie garaży podziemnych.

Jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą?

Niezależnie od branży, zadowalający efekt otrzymamy tylko wówczas, kiedy skorzystamy z usług wykonawcy, który solidnie wywiąże się z zawartych umów. Sprawdźmy jakie opinie ma firma sprzątająca – czy jej pracownicy są przeszkoleni, pracują dokładnie i czy wywiązują się ze swoich obowiązków terminowo.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.