Sprzątanie biur. Serwis dzienny czy wieczorny?

sprzątanie biur

Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć, zamawiając serwis sprzątający do biura, jest pora, w jakiej usługi będą realizowane. Profesjonalne firmy sprzątające, jak Axona, zawsze dążą do tego, aby oferta była dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Prace związane z utrzymaniem porządku powinny mieć wyłącznie pozytywny wpływ na komfort i jakość użytkowania powierzchni biurowych, w żaden sposób nie utrudniając przy tym codziennego funkcjonowania pracowników. Z tego też powodu usługi sprzątania mogą być realizowane zarówno w ramach serwisu dziennego, jak i wieczornego.

Ustalenie pory sprzątania biura

Pora sprzątania to tak naprawdę bardzo ważna kwestia, nad którą warto się zastanowić. Pod uwagę warto wziąć takie kwestie, jak np. wielkość budynku, sposób codziennego funkcjonowania biura, ilość zatrudnionych osób. Istotne jest również to, czy w obiekcie przebywają wyłącznie pracownicy, czy też odwiedzają go osoby z zewnątrz. Istotny jest także zakres działań, jakie muszą być podjęte w ramach bieżących prac porządkowych oraz podczas bardziej wymagających zadań, związanych np. z używaniem specjalistycznych urządzeń.

Sprzątanie w godzinach wieczornych

Sprzątanie wieczorem, a więc po godzinach pracy, to jedna z często wybieranych opcji, która niewątpliwie wiąże się z wieloma zaletami. Ekipa sprzątająca wykonuje swoje obowiązki, gdy pracownicy nie korzystają już z pomieszczeń. Można wówczas swobodnie korzystać z różnorodnych sprzętów, nawet tych najgłośniejszych, łatwiej dostać się do wszelkich zakamarków, używać środków czyszczących o intensywnych zapachach czy podejmować wiele innych działań, które byłyby trudne w realizacji w ciągu dnia. Dzięki temu sprzątanie przebiega sprawnie i w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie biura.

Sprzątanie poza godzinami pracy pozwala również wykonać najbardziej wymagające prace jak np. pranie wykładzin dywanowych, mycie okien, czyszczenie tapicerek i mebli, mycie podłóg itd.

Usługi porządkowe w ramach serwisu dziennego

W przypadku wielu biur konieczny jest również bieżący serwis dzienny. Dotyczy to przede wszystkim większych firm oraz takich, w których konieczne jest utrzymanie czystości na najwyższym poziomie. Oczywiście w tym przypadku specyfika oraz zakres prac wykonywanych przez ekipę zawsze ustalane są w taki sposób, aby w żaden sposób nie wpływały na obowiązki wykonywane przez pracowników. Usługi sprzątające zwykle mają na celu m.in. utrzymanie czystości w toaletach, bieżące usuwanie zabrudzeń pojawiających się na podłogach (np. błota w czasie zimy i jesieni), dbanie o estetykę i czystość w pomieszczeniach takich jak np. recepcja, poczekalnia, korytarze.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.