Profesjonalne pranie wykładzin i dywanów

profesjonalne pranie dywanów

Dywany i wykładziny przyjmują często największe ciosy – wylane czerwone wino, kawa, błoto. Czasem po prostu są codziennie zadeptywane przez pracowników firm i korporacji. Pranie dywanów, czy tych prywatnych, czy zajmujących przestrzeń biznesową nie jest rzeczą prostą. Trudno doprowadzić je do porządku nie mając odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i czasu.  Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy sprzątającej, która w swojej ofercie ma również pranie dywanów. Najlepsze firmy sprzątające na rynku inwestują w wykorzystywane narzędzia, zatem możemy być pewni, że dywany i wykładziny będą wyprane dokładnie.

Czyszczenie zabrudzeń

Pranie dywanów i wykładzin można podzielić na pięć etapów. Należą do nich: usuwanie suchych zabrudzeń, rozpuszczanie brudu, ekstrakcja, suszenie i zabiegi kończące. Suche zabrudzenia usuwa się za pomocą silnego odkurzacza z wirującą szczotką. Pozwala ona wydobyć brud z głębszych warstw włosia. Warto pamiętać, że odkurzanie jest pierwszym i niezwykle ważnym etapem dla prawidłowego przeprowadzenia kolejnych czynności. Następnym etapem jest rozpuszczenie brudu, mające na celu oddzielenie go od włókien dywanu. Aby tak się stało stosuje się środki chemiczne i działanie mechaniczne. Ważne, aby środki chemiczne rozpuszczone były w odpowiednio ciepłej wodzie – dzięki temu jego działanie będzie wzmocnione. Po tym gdy brud zostanie rozpuszczony jest on usuwany z dywanu. Profesjonalne firmy piorące dywany i wykładziny wykorzystują w tym celu specjalne maszyny. Ostatnim etapem czyszczenia jest suszenie, do którego również wykorzystuje się odpowiedni sprzęt.

Czy wykładziny przemysłowe czyści się tak samo?

Warto pamiętać, że wykładziny przemysłowe posiadają nieco inne cechy niż spotykane w mieszkaniach odpowiedniki. Są chłonne i charakteryzują się wysoką odpornością na brud, dlatego wykorzystywane są przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych. Aby skutecznie przeprowadzić pranie takich wykładzin konieczny jest profesjonalny sprzęt. W tym wypadku próba samodzielnego doprowadzenia ich do porządku prawie na pewno skończy się fiaskiem.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.