Preparaty przeznaczone do impregnacji wykładzin

mężczyzna czyszczący wykładzinę

Wykładziny wyglądają doskonale, kiedy są czyste. Niestety trudno jest uchronić tkaniny przed zabrudzeniami, szczególnie jesienią i zimą. Dlatego warto zastosować impregnację, by zaoszczędzić sobie żmudnej i czasochłonnej pracy. Chcąc wykorzystać tę metodę, trzeba zaopatrzyć się w specjalny preparat.

Preparaty dedykowane impregnacji wykładzin

Impregnacja jest to sposób na zabezpieczenie wykładzin przed zabrudzeniami. Jedną z metod jest fluorochemiczna, polegającą na pokryciu wykładziny specjalnym preparatem, co pomaga w łatwym usunięciu nawet problematycznych plam. Składnikiem środków do wykonania zabiegu jest fluor, który osłania włókna tkaniny. Drugi rodzajem zabiegu jest impregnacja hydrofobowa, która polega na położeniu na wykładzinę preparatu, który zabezpieczy nitki przed wnikaniem rozlanego płynu. Wystarczy go zetrzeć z powierzchni materiału. Aby przystąpić do zabiegu, trzeba wybrać odpowiedni preparat do rodzaju wykładziny, by nie zniszczyć włókien. Impregnację można zlecić firmie AXONA, która specjalizuje się w usługach. Zawsze dobiera odpowiedni środek do rodzaju tkaniny, dzięki czemu nie straci na wyglądzie.

Wykonywanie impregnacji

Impregnację wykładzin należy przeprowadzić po ich zakupie, zanim zaczną być użytkowane. Nie przeszkadza jednak, by wykonać również na starych dywanach. Nie jest to jednak zabieg jednorazowy, ale trzeba go powtarzać co pół roku, żeby skutecznie chronić powierzchnie przed zabrudzeniami. Metoda jest wskazana również z innego powodu, chroni tkaniny przed zniszczeniem. Jeśli pojawiają się plamy trudne do usunięcia czy mocne zabrudzenia, konieczne jest użycie do ich usunięcia preparatów chemicznych, które z czasem niszczą wykładziny. Dzięki impregnacji będą służyły wiele lat.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.