Pranie wykładzin dywanowych - jak często i jakiej metody użyć

czyszczenie wykładziny

Czysta i zadbana wykładzina jest wizytówką instytucji, biura czy hotelu. Utrzymanie jej w dobrym stanie wymaga jednak regularnej pielęgnacji, którą najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie sprzątającej. Dzięki temu zyskamy pewność, że do pielęgnacji zostaną użyte odpowiednie środki, a wykładzina, nawet ta poddawana najbardziej intensywnej eksploatacji, będzie wyglądała jak nowa.

 

Jak często czyścić wykładziny?

Okresowe pranie wykładzin jest sposobem na dłuższe zachowanie ich dobrej kondycji i wyglądu. Przynajmniej raz w roku zaleca się dogłębnie wyczyścić wykładziny dywanowe w hotelach, natomiast w biurach o średnim natężeniu ruchu dwa razy w roku. Równie ważna jest codzienna dbałość o czystość i higienę wykładzin. Dokładnego odkurzania warto dokonywać każdego dnia, a usuwaniem plam zajmować się na bieżąco. W przypadku miejscowych zabrudzeń niezwykle ważna jest szybka reakcja oraz doświadczenie i wiedza osób, które zajmują się ich usuwaniem. 

Metody czyszczenia wykładzin

Do poprawnego przeprowadzenia czynności, jaką jest pranie wykładzin biurowych potrzebny jest dobór odpowiedniej metody, która będzie dostosowana do konkretnego rodzaju wykładziny oraz wielkości zabrudzenia, a także jej umiejscowienia i przeznaczenia. Najpopularniejszymi metodami czyszczenia wykładzin są:

  • pranie pielęgnacyjne (kapsułkowanie, suche wiórki, sucha piana, bonnetowanie) - umożliwia usunięcie niewielkich zabrudzeń i pozwala na codzienną pielęgnację,
  • pranie dogłębne (ekstrakcja, szamponowanie) - przeznaczone do usuwania trudnych zabrudzeń, przeprowadzane raz na jakiś czas przywraca wykładzinie doskonały wygląd.

W ramach naszych usług sprzątających zajmujemy się praniem wykładzin dywanowych w biurach, instytucjach i hotelach. Stosowana przez nas technologia umożliwia obsługę nawet bardzo dużych powierzchni w stosunkowo krótkim czasie. Wykonujemy czyszczenia pielęgnacyjne oraz dogłębne przy użyciu specjalistycznego sprzętu wysokiej klasy i odpowiednio dobranych środków. Szeroki wachlarz stosowanych przez nas metod, pozwala na skuteczne pranie wykładzin dywanowych o rozmaitym przeznaczeniu i wykonanych z różnych materiałów.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.