Outsourcing usług sprzątających. Dlaczego to się opłaca?

ekipa sprzatająca

Outsourcing usług sprzątających nie jest nowością na polskim rynku. Jego zalety docenili już właściciele wielu firm, zauważając, że zlecanie sprzątania pracownikom z zewnątrz bardzo się opłaca. Firmy zewnętrzne gwarantują wysoką jakość świadczonych usług, dostosowując ich zakres do indywidualnych potrzeb usługobiorców. Wyjaśniamy, dlaczego zlecenie sprzątania firmie zewnętrznej się opłaca i jak wybrać godnego zaufania partnera, który zadba o czystość naszego biura, magazynu, sklepu lub hotelu.

Czy lepiej zatrudnić etatowego pracownika, czy wybrać outsourcing usług sprzątających?

Utrzymanie porządku na terenie biur, osiedli mieszkaniowych, sklepów, galerii handlowych i obiektów przemysłowych to bardzo trudne zadanie, które nie musi spoczywać na barkach właściciela i zatrudnionych przez niego na etacie osób. Choć do niedawna niemal w każdym przedsiębiorstwie zatrudniano osoby, które miały odpowiadać za prace porządkowe, to rozwiązanie to powoli przestaje być opłacalne. Zdecydowane lepszą opcją jest korzystanie z pomocy zewnętrznej firmy sprzątającej, która oferuje sprzątanie biur, magazynów, obiektów handlowych itp. Oprócz tego, że zapewnia ona wysoką jakość świadczonych usług, dysponuje również profesjonalnym sprzętem i specjalistycznymi środkami czyszczącymi.

W praktyce korzystanie z usług etatowego pracownika wygląda różnie. Często okazuje się, że koszty związane z utworzeniem nowego stanowiska są nawet kilkukrotnie wyższe od tych związanych z zatrudnieniem firmy z zewnątrz. Co więcej, jako pracodawcy nie musimy martwić się zakupem środków czystości i niezbędnego wyposażenia, szkolić personelu ani borykać się z innymi problemami – np. brakami kadrowymi czy zastępstwami w czasie urlopów i zwolnień lekarskich.

Co zyskasz, decydując się na outsourcing usług sprzątających?

Usługi sprzątające, które świadczone są przez osoby odpowiednio w tym celu przeszkolone, pozwalają uniknąć wielu kosztownych błędów i problemów. Pracownicy firm zewnętrznych pracują szybko, dokładnie i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb swoich klientów. Świadczymy wysokiej jakości usługi sprzątające, które gwarantują utrzymanie nienagannej czystości na terenie budynków oraz w ich otoczeniu. Nasze doświadczenie i zaangażowanie docenili już klienci z wielu branż, o czym świadczą wystawione nam referencje. Podczas pracy korzystamy z ekologicznych środków czyszczących i wydajnego, nowoczesnego sprzętu, co pozwala chronić środowisko naturalne i dodatkowo zmniejsza koszty związane z utrzymaniem porządku na terenie obiektu.

 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.