Ostatni etap remontu - sprzątanie

malowanie pomieszczeń

Hasło sprzątanie po remoncie, czyli wszechobecny kurz, pył i wielogodzinne porządki zwykle przesłaniają całą radość zmian. Resztki farby, materiałów budowlanych, trudne zabrudzenia, zużyty sprzęt – wszystko to wymaga siły, determinacji i odpowiedniego asortymentu środków. Aby maksymalnie ułatwić sobie przeprowadzenie remontu i nie dokładać dodatkowych obowiązków, warto dokładnie zaplanować logistykę przedsięwzięcia.

Przede wszystkim należy zastanowić się, w jakie miejsce możemy przenieść meble i sprzęty, aby nie obawiać się o ich zniszczenie i zabrudzenie. Wszystkie sprzęty,  których nie można wynieść z pomieszczenia, należy odpowiednio zabezpieczyć przed pyłem. Doskonale sprawdzi się folia i taśma malarska. Na posadzkach warto również rozłożyć kartony, które ochronią przed uszkodzeniem mechanicznym.

Z góry na dół, na sucho i na mokro

Podstawową zasadą każdego sprzątania, nie tylko po remoncie, jest kolejność czyszczenia powierzchni – od poziomów najwyższych po najniższe. Zaczynamy zatem od sufitu, przechodzimy do mycia lamp, ścian i mebli. Na tym etapie należy umyć również okna. Ostatnią częścią sprzątania jest czyszczeni podłóg. Sprzątanie należy zacząć od usunięcia kurzu. Do tego najlepiej nadadzą się odkurzacze przemysłowe wyposażone w specjalne szczotki, ograniczające wzbijanie kurzu w powietrze. Warto zwrócić uwagę, aby miękkość włosia szczotki była dopasowana do typu czyszczonej powierzchni. Po zebraniu unoszącego się kurzu przechodzimy do sprzątania na mokro. Większość powierzchni można doprowadzić do porządku korzystając z wody i detergentu. Plamy po farbie wymagają natomiast użycia rozpuszczalnika.

Wynajęcie firmy sprzątającej

Alternatywą dla samodzielnego sprzątania po remoncie jest wynajęcie firmy sprzątającej. Pracownicy takiej firmy oczyszczą pomieszczenia ze wszelkich zabrudzeń powstałych w wyniku wcześniejszych prac. Warto podkreślić, że dysponują oni nie tylko fachowym sprzętem, ale i środkami czystości.  Wynajęcie firmy sprzątającej to doskonały sposób na oszczędność czasu.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.