Odśnieżanie podjazdów do garażów. Dlaczego warto to robić regularnie?

odśnieżanie samochodu

Nie wszyscy lubimy odśnieżać, nie wszyscy też mamy na to siłę. Szczególnie jeśli mróz jest silny, jak to miało miejsce ostatniej zimy, może to być bardzo nieprzyjemne i trudne zadanie. Gdy obszar odśnieżania jest naprawdę wielki, a nasze dolegliwości fizyczne nie pozwalają nam na duży wysiłek, możemy mieć faktycznie problem. Nie zaniedbujmy jednak obowiązku odśnieżania, gdyż może to być katastrofalne w skutkach, a raczej zlećmy to zadanie profesjonalnej firmie. Oprócz tego, że zaoszczędzimy czas i zdrowie, będziemy mieć pewność, że odśnieżanie będzie wykonane dokładnie. Ustalenie stałego grafiku z firmą pozwoli nam skupić się na naszych codziennych zajęciach.

Dlaczego odśnieżanie podjazdów jest ważne? 

Odśnieżanie podjazdów nie tylko umożliwia wyjazd i wjazd do garażu samochodem. Odśnieżanie jest obowiązkiem zarządcy nieruchomości, jakie narzuca na niego prawo. Za brak odśnieżania możemy zostać ukarani karą grzywny do 1 500 zł, a jeśli dojdzie do wypadku z powodu nieodśnieżonego podjazdu, to zarządca zostanie obarczony odpowiedzialnością za jego skutki. 
Podjazdy pochyłe nieodśnieżane regularnie mogą powodować dodatkowe problemy. Duże ilości topniejącego śniegu wraz z zanieczyszczeniami mogą zatkać studzienki kanalizacyjne i całkowicie zablokować odpływ wody. Sytuacja ta może wywoływać podmoknięcie dolnych kondygnacji budynku, a nawet zalanie ich. 

Na czym polega profesjonalne odśnieżanie? 

W czasie srogiej zimy ciężko jest poradzić sobie z koniecznością częstego odśnieżania, a także ze śniegiem zalegającym na poboczu. Dodatkowym problemem jest oblodzenie powierzchni. Próbując skuć lód domowymi sposobami, jesteśmy narażeni na ryzyko uszkodzenia nawierzchni. Dlatego warto to zadanie powierzyć specjalistom. Firma sprzątająca zajmująca się odśnieżaniem, wyposażona jest w odpowiedni sprzęt taki jak skuwacz do lodu czy odśnieżarka spalinowa. Są to urządzenia, których zazwyczaj nie mamy na terenie posesji, nie mamy też przestrzeni, by duże maszyny przechowywać. Pracownicy firm sprzątających dysponują także specjalnymi mieszankami antypoślizgowymi oraz wiedzą, gdzie jakie środki można stosować, aby były one delikatne dla nawierzchni podjazdu. 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.