Na jakie zabrudzenia najbardziej narażone są podłogi z kamienia?

Podłogi z granitu są bardzo często wybierane do domów, zakładów, biurowców, hoteli oraz wielu innych obiektów. Również kamieniem wykładane są tereny przed budynkami, ponieważ doskonale sprawdza się w użytkowaniu, a przy tym prezentuje się niezwykle elegancko.

Dlaczego wybierane są podłogi z kamienia?

Nie tylko podłogi, ale i schody wykonywane są z kamienia. Doskonale sprawdza się granit, ponieważ jest trwałym materiałem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i wodę. Nie ulega odkształceniom i doskonale się prezentuje, a przy tym daje duże możliwości aranżacyjne, gdyż występuje w wielu kolorach: zielonym, szarym, czerwonym, białoróżowym, czarnym i brązowym. Do wykonywania podłóg i schodów, używa się granitu, gdyż wygląda efektownie. Kamień należy czyścić i pielęgnować, ponieważ ulega zabrudzeniom i musimy wiedzieć jak go, by nawierzchnia wyglądała atrakcyjnie. Pamiętajmy, że natychmiastowe zmywanie plam, uchroni kamień przed zniszczeniem. W domu rzadko mamy tego rodzaju problem, ale w zakładach pracy, warsztatach samochodowych czy w garażach, zdarzają się trudne do zmycia zanieczyszczenia. Firma sprzątająca Axona używa w tym celu odpowiedniego sprzętu i skutecznych preparatów.

Na jakie zabrudzenia najbardziej narażone są podłogi z kamienia?

Podłogi z kamienia narażone są na różne zabrudzenia, dlatego wymagają regularnego czyszczenia. Warto wiedzieć, jakich środków użyć, żeby mycie poszło sprawnie, a posadzka nie uległa zniszczeniu. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim pomieszczeniu mamy posadzkę wyłożoną granitem. W domu zazwyczaj mamy plamy od masła, mleka, oleju atramentu, pisaków czy sadzy. W halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych i garażach mogą pojawić się zabrudzenia od rdzy, olejów, kwasów, farb, klejów, chemikaliów itd. Plam w zasadzie nie unikniemy, ale zachowajmy ostrożność, ponieważ ścieranie przypadkowymi środkami spowoduje zniszczenie nawierzchni.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.