Maszynowe mycie garaży podziemnych

czyszczenie garaży

Garaże podziemne stają się powoli standardem zarówno w nowoczesnych obiektach handlowych czy biurowych, jak i w budynkach mieszkalnych. Dzięki nim można efektywnie wykorzystać powierzchnię nieruchomości tak, by powstało wystarczająco dużo miejsc parkingowych. Warto jednak pamiętać, że o garaże podziemne trzeba regularnie dbać. Bardzo istotne jest ich utrzymanie w czystości. Sprawdź, jak robią to profesjonaliści.

Choć na co dzień mało kto zastanawia się nad tym, jak czyszczone są garaże podziemne, poprawne wykonanie tego procesu jest bardzo ważne. W końcu obiekty te muszą się prezentować estetycznie i zapewniać pełne bezpieczeństwo.


Warto wiedzieć, że mycie garaży podziemnych to zadanie, które powierza się specjalistycznym firmom sprzątającym, takim jak Axona. Powód jest bardzo prosty: tylko eksperci dysponują zaawansowanymi maszynami sprzątającymi, które podołają temu wyzwaniu.

Jak wykonuje się mycie garaży podziemnych?


Najpierw posadzka jest zamiatana lub odkurzana w celu usunięcia piachu, zaschniętego błota, czy innych nieczystości. Następnie specjalna maszyna szorująco – zbierająca o dużym nacisku myje posadzkę za pomocą specjalnie dobranego roztworu chemicznego. Maszynowe mycie jest konieczne zarówno z uwagi na charakter i skalę zabrudzeń, jak i na wielkość powierzchni tych obiektów. Garaż podziemny trzeba zazwyczaj umyć w krótkim czasie – tak, aby praca ekipy sprzątającej była jak najmniej uciążliwa. Specjalistyczny sprzęt pozwala usunąć m.in.:

  • plamy z oleju i innych płynów samochodowych,
  • ślady po oponach,
  • zabrudzenia smarem,
  •  zabrudzenia ścian.

Usługa może być też rozszerzona o czyszczenie przewodów i rur pod sufitem, a także mycie bram wjazdowych. Niestety maszyny myjące – choć wydajne, efektywne i niezawodne – nie dotrą w każde miejsce. Niektóre przestrzenie są dla nich niedostępne np. rogi garażu. W takiej sytuacji pracownik uzupełnia działanie urządzenia myciem ręcznym. Skutkuje to usunięciem wszystkich zabrudzeń – zarówno tych dużych i widocznych na pierwszy rzut oka, jak i tych ukrytych w rozmaitych zakamarkach parkingu.

Warto pamiętać, że aby utrzymać garaż podziemny w pełnej czystości, konieczne jest regularne wykonywanie usługi mycia. Harmonogram ustalić można ze specjalistami z firmy sprzątającej. Ocenią oni specyfikę obiektu i dobiorą pakiet usług tak, aby garaż zawsze prezentował się nienagannie.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.