Jak zadbać o czystość terenu wokół osiedla mieszkaniowego?

Czystość na osiedlu mieszkaniowym to dla wielu lokatorów bardzo ważna kwestia. Nie tylko budynki utrzymane w doskonałym stanie, ale i tereny zielone są bardzo istotne, aby zwiększyć atrakcyjność wizualną całej okolicy. Co za tym idzie- warunki życiowe mieszkańców oraz ich komfort są zwiększone przy wartościowej, zadbanej przestrzeni. Nic w tym dziwnego, przecież estetyka budynku to jednocześnie jego wizytówka, która przykuwa wzrok każdego przechodzącego spacerowicza. Dowiedz się, kto powinien być odpowiedzialny za zachowanie estetyki terenu osiedla oraz w jaki sposób najlepiej dbać o to miejsce.

Kto powinien zajmować się estetyką osiedla?

Oczywiście profesjonalna firma sprzątająca. Powinna nieustannie dbać, aby okna, schody oraz inne elementy wspólnej przestrzeni były wysprzątane. Oczywiście wnętrze budynku to nie jedyny aspekt, za który odpowiada, ponieważ istotne jest też to, co na zewnątrz. Istotne jest podlewanie kwiatów, przycinanie zbyt rozrośniętych krzewów oraz zagrabienie nieestetycznych liści. Naturalnie w sezonie zimowym należy do jego obowiązków również odśnieżanie dróg i parkingów. Natomiast główną osobą odpowiedzialną za nadzór nad czystością osiedla oraz przestrzeni wokół jest zarządca nieruchomości. Bardzo istotny jest również nadzór nad naprawianiem wszystkich usterek, z którymi zgłaszają się mieszkańcy. Usunięcie awarii windy czy spalona żarówka to także problemy zarządcy nieruchomości.

Kto jeszcze dba o porządek osiedla mieszkaniowego?

W wielu przypadkach wspólnota decyduje się na zlecenie porządków profesjonalnej firmie sprzątającej. Jednakże wiele mają do powiedzenia również mieszkańcy. To od nich zależy czy będą sprzątać po swoich psach, utrzymywać porządek we wspólnych częściach bloku oraz wyrzucać papierki do kosza. Nawet drobne dobre nawyki sprawiają, że osiedle będzie bardziej zadbane.

 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.