Jak utrzymać czystość śmietników zewnętrznych na osiedlu?

śmietniki

Piękne i bezpieczne osiedle to nie tylko zadbane trawniki, systemy monitoringu oraz nowe bloki mieszkalne czy nowoczesne domy. To również, a może i przede wszystkim, czystość. Ta gwarantowana jest wtedy, gdy wynajęte są właściwe firmy, jak Axona świadcząca sprzątanie osiedli mieszkaniowych oraz gdy mieszkańcy osiedla przykładają się do zachowania porządku. Wlicza się w to tak sumienne segregowanie odpadów, jak również dbałość o to, aby wszelkie śmieci wyrzucać do koszy, a nie na ziemię. Jednak oprócz walorów estetycznych, dbałość o czystość pozwala uniknąć zalęgnięcia się robactwa na danym osiedlu lub nawet szczurów, których trudno się później pozbyć. Oprócz tego leżące odpadki mogą zostać połknięte przez zwierzę, a nieprzyjemny zapach rozchodzący się po okolicy nie sprzyja dobremu samopoczuciu. W jaki sposób można utrzymać czystość śmietników zewnętrznych na osiedlu?

Czystość pojemników

Kontenery na śmieci, a także wszystkie kosze na śmieci powinny być utrzymywane w czystości. Szczególnie te dyktowane mokrym odpadom czy odpadom mieszanym. Dlaczego? Otóż rozkładające się resztki żywności pozostawiają ślad po sobie na ścianach pojemnika, a dodatkowo ściekające na dno płyny zawierające brud, są siedliskiem bakterii i pożywką dla robactwa. W jaki sposób można i należy o nie dbać? Przede wszystkim, do pojemników wrzucamy te odpady, które są im dyktowane. Po drugie, warto wynająć odpowiednią firmę sprzątającą, która będzie przeprowadzała właściwą dezynfekcję. W jaki sposób? Do najpopularniejszych metod należy fizyczna dezynfekcja z wykorzystaniem gorącej pary, która pod ciśnieniem o temperaturze 100 stopni doskonale niszczy zarazki. Drugą metodą, która powinna być stosowana, jest dezynfekcja chemiczna, oparta o odpowiednie substancje czyszczące, które zapewniają dokładne czyszczenie, eliminację drobnoustrojów oraz likwidację nieprzyjemnych zapachów. Czynność ta nie jest ani droga, ani czasochłonna. A warto ją przeprowadzać w trosce o dobro wspólne.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.