Jak uporać się z brzydkimi plamami na szybach?

mycie okien

Mycie okien zajmuje bardzo dużo czasu i trzeba być dokładnym, aby efekt był przynajmniej zadowalający. To nie wpływa korzystnie na chęć zabrania się za tę czynność, a zwłaszcza jeśli mamy przed sobą jeszcze wiele innych porządków do zrobienia. Jeszcze trudniej staje się, gdy trzeba zmagać się z uporczywymi plamami na szybach. Nie wiemy jak sobie z nimi poradzić, a nie chcemy używać środków, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię. Co zatem pozostaje?

Jak pozbyć się brzydkich zabrudzeń na szybach?

Z pewnością zastanawiasz się, co jest w stanie ułatwić porządki i sprawić, że mycie okien jest przyjemne? Istnieje wiele naturalnych sposobów na pozbycie się uporczywych plam na szybach. Oto kilka z nich:

  • Płyn do mycia naczyń  - w łatwy i szybki sposób pozbędziesz się tłustych plam z powierzchni 
  • Spirytus - z łatwością usunie np. plamy po paście do zębów, zabrudzenia po tłuszczu, czy odciski dłoni lub łap zwierząt. 
  • Woda z octem - to najpopularniejsza metoda na pozbycie się niechcianych plam. Sprawdzi się dobrze na każdej szklanej powierzchni. Dodatkowo zapewnia połysk.  
  • Płyn do płukania tkanin - jest sposobem na usunięcie zabrudzeń z matowych szyb (np. w kabinie prysznicowej) 

 

O czym warto pamiętać?

Do usuwania plam bardzo dobrze sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, która jest delikatna dla szkła podczas tarcia. Pozwala także pozbyć się zabrudzeń, nie zarysowując powierzchni. Warto pamiętać o tym, aby szyby myć od góry do dołu, a osuszać w odwrotnym kierunku. Nie należy czyścić szyb, kiedy bezpośrednio świeci na nie słońce, ponieważ woda wysycha wtedy szybciej i powstają niechciane plamy oraz smugi. Warto pamiętać o myciu okien chłodną wodą w czasie pory zimowej, ponieważ wtedy nie zacznie parować.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.