Jak skutecznie dezynfekować klamki?

dezynfekcja

Koronawirus COVID-19 rozprzestrzenia się przede wszystkim drogą kropelkową, jednak przenosi się również drogą kontaktową. W pośredni sposób może więc zarazić człowieka, który dotknął przedmiotu wcześniej dotykanego przez osobę chorą. W określonych warunkach (a więc przy odpowiedniej wilgotności i temperaturze) jest w stanie przetrwać na powierzchniach od dwóch godzin do dziewięciu dni. Można go jednak skutecznie usunąć, dezynfekując przedmioty, które dotykamy każdego dnia, w tym przede wszystkim klamki.

Dlaczego tak ważna jest dezynfekcja klamek (i innych małych powierzchni)?

Klamki w miejscach publicznych okazują się obecnie bardzo „niebezpieczne”. Dotykamy ich każdego dnia — aby wejść do pracy, sklepu, urzędu, na klatkę schodową bloku, w którym mieszkamy itd. Przed nami z pewnością tę samą klamkę dotknęło wiele innych osób. W obecnej sytuacji trzeba brać pod uwagę, że wśród nich byli potencjalnie zarażeni COVID-19.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo koronawirus jest w stanie przetrwać na klamce. Jak już zostało wspomniane, wpływa na to wiele czynników. Oprócz wspomnianej wcześniej wilgotności i temperatury znacznie ma również materiał, z jakiego został wykonany dany przedmiot. Niemniej jednak w wielu obiektach w ciągu kilku minut klamki są dotykane wielokrotnie, a to zwiększa prawdopodobieństwo potencjalnego zakażenia. Regularna dezynfekcja klamek w miejscach publicznych okazuje się więc koniecznością. Co ważne, jest to jeden z najprostszych sposobów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Profesjonalna dezynfekcja małych powierzchni

Istnieje wiele preparatów do szybkiej dezynfekcji, które doskonale sprawdzają się w przypadku klamek oraz innych niewielkich przedmiotów w naszym otoczeniu. Działają szybko, ok. 30-60 sekund, i są proste w użyciu. Bardzo ważne jest jednak, aby wszelkie dostępne środki używać w umiejętny sposób. Nie wszystkie nadają się do użytku w przypadku każdego przedmiotu. Przykładowo, preparaty alkoholowe mogą uszkodzić niektóre powierzchnie. Dlatego też przed zastosowaniem określonego preparatu zawsze należy zapoznać się ze specyfiką przedmiotu, z którym mamy do czynienia.

Nasza firma świadczy usługi sprzątające w obiektach handlowych, obiektach magazynowych, biurach, osiedlach mieszkalnych itd. Z oczywistych względów obecnie kwestie związane z higieną i dezynfekcją w miejscach publicznych stawiane są na pierwszym planie. W swojej pracy używamy specjalistycznych środków czyszczących oraz certyfikowanych preparatów bakteriobójczych, które są odpowiednio dobrane do specyfiki czyszczonych powierzchni. Dzięki temu mamy pewność, że klamki i inne przedmioty są dezynfekowane w sposób bezpieczny dla tworzywa, a jednocześnie bezwzględny dla drobnoustrojów.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.