Jak przebiega czyszczenie wykładziny z PCV?

Czyszczenie wykładzin PCV to popularna i skuteczna metoda usuwania plam z wykładzin. W tym wpisie wyjaśnimy, czym jest czyszczenie wykładzin PCV, czym różni się od innych rodzajów czyszczenia i jakie rodzaje plam są najskuteczniej usuwane. Podamy również wskazówki, jak znaleźć dobrą firmę zajmującą się czyszczeniem wykładzin PCV, która wykona to zadanie za Ciebie.

Jak wykonuje się czyszczenie wykładzin PCV?

Pierwszym krokiem w czyszczeniu wykładziny PCV jest użycie odkurzacza. Pozwoli to usunąć większość kurzu, włosów i piasku z wykładziny. Następnym krokiem jest określenie rodzaju plamy, którą chcemy usunąć. Jeśli jest ona na bazie oleju, należy użyć środka czyszczącego na bazie enzymów. W przeciwnym razie wystarczy delikatny detergent z wodą. Podłogi z PCW można czyścić na wiele sposobów. Ważne jest, aby regularnie czyścić podłogę, aby zachować jej dobry wygląd i świeży zapach.

Ogólnie rzecz biorąc, podłogi należy odkurzać co najmniej raz w tygodniu przy mało intensywnym użytkowaniu. Codziennie natomiast należy zamiatać/odkurzać i mopować podłogi, jeśli są one intensywnie użytkowane przez osoby noszące obuwie wierzchnie lub zwierzęta domowe o brudnych łapach. Jeśli masz dzieci, które biegają po domu na rękach i kolanach przez cały dzień, to może być konieczne zamiatanie i mopowanie nawet dwa razy dziennie! Odpowiedź zależy od tego, ile czasu dzieci spędzają na zabawie własnymi zabawkami.

Czyszczenie wykładzin PCV

W przypadku czyszczenia wykładzin z PCV podobnie, jak przy innych powierzchniach ogromne znaczenie ma systematyczność i regularne usuwanie wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Dlatego przede wszystkim warto zwracać uwagę na intensywność użytkowania i obecność plam i innych zanieczyszczeń. Jeśli będziemy usuwać je na bieżąco, to nie będą się utrwalać i będzie nam łatwiej zachować piękny wygląd naszej podłogi. Raz na jakiś czas warto zlecić czyszczenie wykładziny profesjonalnej firmie sprzątającej. Z pewnością powyższe wskazówki dadzą Ci jeszcze większe możliwości w kwestii zachowania podłogi w czystości i utrzymania jej w doskonałym stanie przez długi czas. Pamiętaj o właściwym dobieraniu środków czyszczących.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.