Jak poradzić sobie z bałaganem po budowie?

sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po budowie czy remoncie jest bardzo pracochłonne. Przed remontem należy odpowiednio przygotować całe biuro tj. zabezpieczyć meble, podłogi, ściany przed kurzem i pyłem. Nawet jeśli zastosujemy materiały ochronne, nie unikniemy zabrudzeń. Będzie ich jednak o wiele mniej, a tym samym mniej pracy włożymy w sprzątanie i unikniemy zmatowienia czy zarysowania podłogi.

Od czego zacząć sprzątanie?


Na początku zabieramy się za czyszczenie najwyżej położonych miejsc, takich jak np. sufit. Jeżeli umyjemy najpierw podłogę, zabrudzimy ją ponownie przy sprzątaniu sufitu. Sprzątanie po remontach i budowach zaczynamy więc od samej góry, nie zapominając o lampach. Następnie odkurzamy ściany, później meble, sprzęty i wszystkie powierzchnie, które znajdują się na wysokości naszego wzroku. Na tym etapie czyścimy i myjemy również okna oraz parapety i drzwi. Podłogę zostawiamy na koniec. Najpierw usuwamy gruz ręcznie, następnie drobny pył najlepiej przy użyciu odkurzacza przemysłowego, aby nie trzeba było deptać przy sprzątaniu po dużych ilościach kurzu, który unosi się i osiada wyżej. Nie używamy zwykłych, „domowych” odkurzaczy, ponieważ mają mniejszą pojemność i nie są tak wytrzymałe. Na mokro wycieramy podłogę dopiero po całkowitym ukończeniu wszystkich innych prac porządkowych w pomieszczeniu i to kilkukrotnie. Do pierwszych myć dodajemy octu, aby zniwelować zabrudzenia po pyle.A może profesjonalna pomoc?

Sprzątanie po budowie najprościej jest powierzyć firmie sprzątającej. Fachowcy dużo szybciej uporają się z bałaganem. Wyniosą gruz i wszelkie odpady budowlane, za pomocą specjalnych środków usuną zaschniętą na podłodze farbę, klej, zaprawę murarską. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo rozpoznać rodzaj zabrudzenia i dobrać do niego odpowiedni środek czyszczący. Dobre firmy sprzątające używają specjalistycznego sprzętu oraz preparatów chemicznych wysokiej jakości. Po dobrze wykonanej usłudze obiekt po budowie lub remoncie szybko będzie czysty, a jego właściciele będą mogli cieszyć się z końcowego efektu.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.