Jak mądrze wybrać firmę sprzątającą

kobieta

W dzisiejszych czasach jedną z najprężniej rozwijających się działalności w Polsce jest branża sprzątająca. Z jednej strony wynika to z faktu, że powstaje coraz więcej biurowców, w których konieczne jest utrzymanie porządku, z drugiej zaś zamówienie sprzątania w domu przestało być luksusem dostępnym jedynie dla nielicznych. Jednakże powierzając sprzątanie zewnętrznej firmie warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii związanych z jakością świadczonych usług.

Jednym z ważnych wyznaczników wyboru firmy jest oczywiście cena usług, jednakże wybierając najtańszą opcję możemy być mocno rozczarowani. Warto przede wszystkim poszukać opinii o danej firmie w sieci. Uchroni nas to przed nietrafnym wyborem.

Najważniejsze cechy dobrej firmy sprzątającej

Oprócz ceny i opinii w Internecie, trzeba zwrócić uwagę na inne istotne elementy oferty. Przede wszystkim warto dowiedzieć się jakie zaplecze techniczne posiada dana firma. Warto zweryfikować czy jej pracownicy wykorzystują urządzenia spryskująco-ssące, odkurzacze, nowoczesne i specjalistyczne preparaty. Zapytać można również o wykorzystywane metody czyszczenia, aby nie stanąć w obliczu usług świadczonych klasycznym mopem i miotłą. Profesjonalne wyposażenie decyduje o jakości wykonanej pracy. Ponadto dużo o firmie mówi odpowiednio przygotowana oferta. Powinna ona zawierać plan pracy z rozpiską godzin i elastycznym harmonogramem, opis metod i technologii stosowanych w zakresie zleconych prac oraz polisę OC na wypadek zniszczenia mienia.

Zadowolony pracownik to dobry pracownik

Dużym problemem dla osób korzystających z usług firm sprzątających jest duża rotacja pracowników. Zjawisko to nasiliło się znacznie po wprowadzeni programu 500+ oraz otwarciu rynku prac na wschód. Sposób na taki stan rzeczy znalazła firma Axona. Oferuje ona wynagrodzenie wyższe średnio 0 20% w stosunku do innych firm, miłą atmosferę współpracy, stabilność zatrudnienia i dużą elastyczność w zakresie wyboru miejsca i godzin pracy. Wszystko to powoduje niską rotację pracowników, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stałości klientów. Ponadto dobre warunki pracy powodują, że osoby zatrudnione mają odpowiednią motywację do doskonałego wykonywania powierzonych im zadań.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.