Jak dbać o czystość osiedli mieszkaniowych?

sprzątanie osiedli

Czyste i zadbane osiedle mieszkaniowe to marzenie każdego mieszkańca, dla którego ważne jest otoczenie, w którym codziennie przebywa. Chyba nikt nie lubi, kiedy wychodząc ze swojego mieszkania, co chwilę potyka się o puszki, papierki, zużyte opakowania, pety itp… Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pracy w sprzątanie osiedla mieszkaniowego muszą włożyć specjalistyczne firmy, które zajmują się utrzymaniem porządku w takich miejscach?

Zakres obowiązków firm sprzątających osiedla

Profesjonalne firmy sprzątające osiedla zajmują się dbaniem o porządek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W ich zakres obowiązków wchodzi między innymi:

  • mycie okien,
  • czyszczenie posadzek,
  • czyszczenie garaży,
  • dbanie o zielone tereny, w tym strzyżenie trawników,
  • odśnieżanie w okresie zimowym,
  • dbanie o klatkę schodową.

Oczywiście nie są to wszystkie zadania firmy sprzątającej osiedla mieszkaniowe, ponieważ bardzo często zakres obowiązków jest indywidualnie ustalany podczas rozpoczęcia współpracy.

Jak wybrać firmę sprzątającą osiedla mieszkaniowe?

Wybierając odpowiednią firmę, należy przede wszystkim kierować się jej wieloletnim doświadczeniem, zorganizowanym i wykwalifikowanym zespołem, jak też pozytywnymi opiniami i referencjami, które zazwyczaj można sprawdzić w Internecie. Warto również zasięgnąć opinii znajomych, którzy mogą pomóc w wyborze rzetelnej firmy. Sprawdzone firmy są gwarancją dokładnie i terminowo wykonanej usługi, dlatego należy wybierać je rozsądnie.

I Ty możesz zadbać o czystość otoczenia

Nawet, jeśli na straży porządku na osiedlu stoi profesjonalna firma sprzątająca, także i Ty możesz mieć wkład w czystość. A to wszystko w prosty i niewymagający sposób. Wyrzucanie śmieci do kosza, ich odpowiednia segregacja, sprzątanie po sobie w razie zanieczyszczenia np. klatki schodowej, umożliwi ograniczyć nieporządek i bród na Twoim osiedlu mieszkaniowym.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.