Jak często należy myć klatki schodowe na osiedlach?

sprzątanie schodów

Klatka schodowa to miejsce, które zawsze powinno być czyste i odznaczające się dużą estetyką. Dlaczego? Ponieważ każdy, bez względu czy jest mieszkańcem, czy też gościem, aby dostać się do konkretnego mieszkania, musi wejść do klatki schodowej, dlatego też świadczy o wszystkich lokatorach. Kto może nam pomóc osiągnąć cel czystej klatki schodowej i jak często powinno się ją sprzątać, aby zawsze lśniła czystością?

Co powinniśmy uwzględnić przy sprzątaniu klatki schodowej?

Kiedyś bardzo popularnym rozwiązaniem w budynkach wielorodzinnych były wyznaczone dni sprzątania przez określonych mieszkańców. Obecnie bardzo rzadko się stosuje takie harmonogramy, ponieważ lokatorzy mają coraz mniej czasu. Zazwyczaj domownicy wolą zlecić to zadanie profesjonalnym firmom sprzątającym, a samemu odpocząć, szczególnie, że obowiązków jest sporo. Sprzątanie klatki schodowej to nie tylko dokładne mycie posadzek, ale również schodów oraz wielu innych elementów, takich jak poręcze, klamki, które są dotykane codziennie przez wielu mieszkańców. Nie można też zapomnieć o windzie i oknach, które wymagają mycia zarówno od wewnątrz, jak i po zewnętrznej stronie. Do obowiązków ekipy sprzątającej należy też usuwanie pajęczyn, usuwanie kurzu z parapetów oraz okresowe czyszczenie oświetlenia.

Jaki jest optymalny odstęp pomiędzy sprzątaniem klatki schodowej?

Aby klatka schodowa zawsze była czysta, bardzo istotna jest systematyczność, tylko wówczas możliwe są do uzyskania dobre rezultaty. Zazwyczaj przyjęte jest, że klatki schodowe należy dokładnie czyścić minimum 2 - 3 razy w tygodniu, natomiast codziennie jest wymagane zamiatanie i mycie windy i usuwanie śniegu oraz lodu z chodników, a także posypywanie ich piaskiem w okresie zimowym. Okna z kolei myte są na ogół dwa razy do roku.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.