Firma sprzątająca a odpowiedzialność za spowodowane straty

kobieta ze środkami czystości

Usługi firm sprzątających kierowane są przede wszystkim do firm i instytucji, lecz pośrednio dotyczą one również osób prywatnych np. przy sprzątaniu osiedli mieszkaniowych. Specjalizujące się w utrzymaniu porządku firmy wykonują trudną i odpowiedzialną pracę, co może wiązać się z pewnymi problemami. Choć zdarzają się one dość rzadko, to trzeba się z nimi liczyć. W celu zabezpieczenia interesów pracowników oraz klientów firmy sprzątające powinny mieć wykupione odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. Wyjaśniamy, kto odpowiada za straty wyrządzone przez pracowników firmy sprzątającej.

Czy firma sprzątająca musi być ubezpieczona?

Outsourcing usług sprzątających zyskuje na popularności, co ma wpływ także na zakres świadczonych usług oraz podejście stawiających na rozwój firm sprzątających. Choć sprzątanie nie wydaje się bardzo niebezpiecznym zajęciem, to wiąże się z pewnym ryzykiem, od którego należy się ubezpieczyć. Chodzi m.in. o ewentualne straty, jakie mogą wiązać się z wykonywaną pracą. Straty to nie tylko np. stłuczona podczas wycierania kurzu lub mycia okna doniczka - możemy ją odkupić bez większych problemów. Chodzi przede wszystkim o straty, jakie mogą być związane z błędem pracowników, niedopatrzeniem, w wyniku którego dojdzie do zniszczenia mienia bądź wypadku np. na śliskiej posadzce lub innych, dość rzadkich zdarzeń losowych.

Odpowiednie ubezpieczenie wizytówką firmy sprzątającej

Firma sprzątająca ponosi odpowiedzialność za spowodowane straty. Szukając dobrego partnera do stałej współpracy, warto od razu sprawdzić, czy firma, z której usług chcemy skorzystać, ma odpowiednią polisę. To ona chroni zleceniodawcę przed popełnionymi przez pracowników firmy błędami, które mogą doprowadzić do zniszczenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu. Przykład: na śliskiej podłodze, która nie została zabezpieczona, pracownik złamie nogę - kto odpowiada? Winnym jest firma sprzątająca, z której polisy OC powinno zostać wypłacone odszkodowanie. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy dbają nie tylko o czystość, ale także bezpieczeństwo swoich klientów. Oferujemy wysokiej jakości usługi sprzątające powierzchni biurowych, handlowych, usługowych, osiedli mieszkaniowych oraz terenów zewnętrznych. Nasza firma posiada ubezpieczenie OC, więc są Państwo dodatkowo chronieni na wypadek ewentualnych strat.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.