Czyszczenie wielkopowierzchniowe, czyli jakie?

czyszczenie wielkiej powierzchni

Prowadzenie działalności gospodarczej w obiektach wielkopowierzchniowych takich jak hale, magazyny, sklepy wymaga szczególnej dbałości o czystość i zastosowania specjalnych technologii. Prace w obiektach wielkopowierzchniowych obejmują czyszczenie powierzchni ekspozycyjnych, ciągów komunikacyjnych, pomieszczeń socjalnych i sanitariatów. Muszą być one prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników technicznych przy zastosowaniu specjalnych urządzeń i wysokiej klasy preparatów czyszczących, pielęgnujących i konserwujących.

 

Zakres prac

Konkretny zakres prac ustalany jest pomiędzy klientem a firmą sprzątającą. Czyszczenie wielkopowierzchniowe obejmuje najczęściej:

    • zamiatanie i odkurzanie podłogi, ścian, sufitów oraz wszystkich instalacji i konstrukcji znajdujących się wewnątrz obiektu;

    • czyszczenie, polerowanie i impregnacja posadzek;

    • mycie okien, witryn sklepowych i innych powierzchni szklanych specjalnymi preparatami;

    • czyszczenie elementów oświetlenia wewnętrznego i elementów wyposażenia;

    • sprzątanie podjazdów, ramp i bram wjazdowych.

Przeszkoleni pracownicy firm przeprowadzających sprzątanie obiektów wielkopowierzchniowych szczególną uwagę zwracają na elementy często dotykane takie jak klamki, stoliki, bankomaty czyszcząc je preparatami odkażającymi. 

Profesjonalne metody czyszczenia

Sprzątanie wielkich powierzchni nie byłoby możliwe, gdyby nie specjalne maszyny. Czyszczenie domowymi metodami pochłaniałoby mnóstwo czasu i nie dałoby tak dobrych efektów, jak w przypadku stosowania profesjonalnych urządzeń. Na dużych powierzchniach wykorzystuje się między innymi odkurzacze przemysłowe, szorowarki, automaty do dezynfekcji podłóg. Istotnym aspektem czyszczenia wielkich powierzchni jest znajomość i stosowanie odpowiednich środków czyszczących. 

Dobrym sposobem na ograniczenie roznoszenia brudu szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, jest opracowanie strefy wejściowej poprzez wyłożenie jej profesjonalnymi matami i wycieraczkami, które także wymagają odpowiedniej konserwacji. Najlepszym sposobem na utrzymanie obiektów wielkopowierzchniowych w dobrym stanie jest wybór profesjonalnej firmy sprzątającej i ustalenie z nią stałego harmonogramu.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.