Czystość biura, a wizerunek firmy

Czyste biuro

W czasach rosnącej na rynku konkurencji wizerunek przedsiębiorstwa jest niezwykle ważny. To właśnie on przesądza o tym, w jaki sposób firmę postrzegają klienci, co decyduje bezpośrednio o jej powodzeniu lub też porażce. Czyste biuro z nowoczesnym wyposażeniem kojarzy się z sukcesem, profesjonalizmem i z pewnością wzbudza zaufanie - zarówno wśród kontrahentów, jak i potencjalnych pracowników. 

Czysta i uporządkowana przestrzeń biurowa

Na każdego pracodawcę prawo odgórnie nakłada obowiązek zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie chodzi tu jednak jedynie o przestrzeganie przepisów, do czego zresztą każda firma jest zobligowania, ale również ma na celu stworzenie sprzyjającego efektywnej pracy środowiska. Panujący we wnętrzu bałagan i nieład zdecydowanie obciąża kreatywność i może powodować problemy zdrowotne, szczególnie u osób cierpiących na alergie.

Wielu przedsiębiorców powierza sprzątanie biur profesjonalnym firmom, oferującym kompleksowe usługi w tym zakresie. W zależności od potrzeb i warunków zawartych w umowie ekipa sprzątająca przychodzi codziennie lub też sprząta jedynie w określone dni w tygodniu. To bardzo dobre rozwiązanie, z którego korzystają zarówno mniejsze, jak i większe firmy, gdyż taka usługa nie kosztuje wiele, a  odciążą pracowników z dodatkowych obowiązków. 

Koszt czystości

Używane w pracy biurowej telefony, klawiatury komputerów czy myszki to miejsca, w których znajduje się najwięcej bakterii. Brudne, pokryte kurzem biurka i szafki oraz niewyniesione, zalegające w koszach śmieci, nie tylko prezentują się nieestetycznie, ale mogą również przyczyniać się do rozprzestrzenia się wśród pracowników chorób. Za przebywających na zwolnieniu lekarskim członków kadry firma zapłacić musi. Wówczas generowane są straty, związane nie tylko z ich nieobecnością, ale także z niewywiązywaniem się z zobowiązań, które niewspółmierne są do kosztu wynajęcia firmy sprzątającej.

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.