Bakterie i wirusy w biurach. Gdzie jest ich najwięcej?

ludzie w biurze

Nadeszła jesień… Czas przeziębień, gryp i zwolnień lekarskich. Wydarzenia tego roku uwrażliwiły nas na niebezpieczeństwo wiążące się z wirusami, a maseczki ochronne i dezynfekcja rąk wstąpiły w życie każdej osoby, która wychodzi z domu. Niemniej, kiedy sfera naszego działania zmienia z publiczną na znajomą – nie tylko prywatną, mowa też o miejscu pracy – przestajemy uważać. Jak pokażą następne akapity tekstu, niesłusznie – w naszym biurze także natkniemy się na wiele zagrożeń.

Części biura, w których jest najwięcej bakterii i wirusów

Wiadomo, jakie miejsce najbardziej kojarzy się bakteriami – łazienka. Dane pokazują jednak, że jest w biurze miejsce, na którym może być nawet 400 razy więcej bakterii. Okazuje się, że jednym z najbardziej narażonych na obecność bakterii i wirusów miejsc jest biurko, przy którym codziennie pracujemy. To samo tyczy się sprzętu elektronicznego. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na laptop i komputer stacjonarny. Okazuje się, że to właśnie te obiekty, przy których spędzamy niemal cały dzień są siedliskiem wielkich ilości bakterii. Zasadniczo domem bakterii jest open-space, w którym przebywa wielu ludzi na raz. W otwartej części biura, gdzie stoi wiele biurek i pracuje mnogość osób razem, ciężko jest kontrolować przepływ zarazków. Oczywiście pomieszczenia socjalne też odgrywają ważną dla przedmiotowej kwestii rolę. Chociaż w kuchni każdy po sobie sprząta, to wcale nie należy rezygnować z ostrożności. Okazuje się, że drzwi lodówki są jednym z najbardziej narażonych na występowanie bakterii i wirusów miejsc. Na koniec oczywiście należy wspomnieć o elementarnym punkcie na liście zadań ekipy świadczącej usługi z zakresu sprzątania powierzchni biurowych. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że łazienka jako szczególnie podatna na występowanie zarazków, wymaga specjalnej uwagi.

Jak pozbyć się bakterii i wirusów z biura?

Odpowiedź wydaje się prosta – aby mieć porządek, należy sprzątać, aby było bezpiecznie, należy dezynfekować. Jak jednak sprzątać tak, aby pozbyć się bakterii i wirusów? Wymagana jest do tego wiedza i doświadczenie, czyli to co prezentujemy sobą w naszej firmie sprzątającej. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu sprzątania powierzchni biurowych o najwyższym standardzie oraz proponujemy profesjonalne ozonowanie i zamgławianie, aby pozbyć się wszelkich bakterii i wirusów. Dbamy o to, aby przestrzeń przeznaczona do pracy była czysta, świeża i bezpieczna dla pracowników. Jest ważne, aby biuro robiło wrażenie nie tylko na klientach, ale żeby było także dobrym i przyjemnym miejscem pracy dla użytkowników.

 

Lokalizacja

AXONA Skrzydelski Sp.j.
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel.
+48 22 823 19 87
+48 604 22 11 44
E-mail:
          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.